Oblečky pro psy | Dárky k narozeninám | Exim Tours 2012 | Tvorba www stránek | SEO | Dárky pro muže | Česko Slovensko má Talent online | Master Chef | dárky k Vánocům

13. díl – The Best Thing That Ever Could Have Happened

Společenské šaty


Desperate housewives Season 5 Epizode 13

THE BEST THING THAT EVER COULD HAVE HAPPENED

Eli Scruggs byl ze všech údržbářů nejšikovnější. Můžete se zeptat jakéhokoli z jeho zákazníků a každý vám řekne, že neexistovalo nic, co by nedokázal spravit. Ať to byla rozbitá váza, prosakující trubka, nebo rozviklané zábradlí, Eli si vždy věděl rady. Ale bohužel, muž, který spravil pro obyvatele Wisteria Lane tolik věcí, se jim nyní chystal zlomit srdce.

Eli Scruggs, opravář v sousedství, je právě v domě Susan Mayer. V tom se k němu hrne Karen McCluseky, která je velmi rozzuřena tím, že Eli všem sousedům poslal oznámení s tím, že odchází do důchodu. Mezitím, co opravuje zničenou střechu Susan, dostane infarkt a zemře. Když se Bree, Gabrielle, Susan a Lynette sejdou na partičku pokru, začnou přemýšlet o tom, jak vlastně Eli ovlivnil jejich život.

023

Gaby vzpomíná na to, jak se nastěhovala do Wisteria Lane. Carlos pořád pracoval a ona se začala nudit. Vzpomíná, jak jí Eli navrhl, aby uspořádala každotýdenní pokrová odpoledne pro dámy, aby si našla přátele. Gabrielle se ovšem vychloubala, a tak neudělala zrovna dobrý dojem, za což jí Eli vyhuboval. Gabrielle si uvědomila, jak protivně se chovala a ostatním manželkám se omluvila s tím, že její život není tak perfektní, jak se může zdát.27

Zpátky v přítomnosti Bree navrhne, že na Eliův pohřeb připraví jídlo. Zatímco se dívá na výtisk své kuchařky, vzpomíná na jejich oběd s Rexem, Tomem a těhotnou Lynette. Jak si stěžovala, že potřebuje novou toubu a Rex jí odpověděl, ať si najde práci. Bree si jeho radu vzala k srdcis připravovala si poznámky pro svou první kuchařku, zatímco jí Eli spravoval dřez. Rex si ale nebyl jistý Breeiným nápadem a jejími kuchařskými schopnostmi. A tak sklíčená Bree poznámky vyhodila do koše. Po Rexově pohřbu za ní Eli přišel, dal jí její poznámky s tím, že až se na to bude cítit, určitě by se měla pokusit kuchařku napsat.

V současnosti se Edie a Dave dozví, že Eli zemřel.

Edie je nesmírně smutná a vzpomíná na dobu, kdy měla manželské problémy se svým exmanželem Umbertem Roswellem. Začala se obávat o svůj zevnějsšek, Eli ji ujistil, že se není čeho bát a Edie bylo najednou lépe. Poté, co Umberto zjistil, že je vlastně asi gay a Edie opustil, Elie je u ní a po muži hladová Edie ho svede do postele.

Zpátky v současnosti se Lynnetina dcera objeví v Gabyiném domě, a ptá se po své mamce.

Lynette si vzpomíná na to, jak čekala Penny a říkala si, že se vrátí do práce hned, jak to jen bude možné. Nakonec si stejně uvědomila, že práci přikládá strašnou důležitost. Byla totiž zaneprázdněná hledáním nového místa, telefonovala a ani si neuvědomila, že nechala Penny zavřenou v rozpáleném autě. Eli Penny vytáhl, donesl jí Lynette a ta se slzami v očích je znechucena sama sebou, protože dala přednost práci před vlastní dcerou.

Zpátky v domě otevírá Susan láhev vína a dívá se na Eliovu bednu s nářadím, která stále leží na stole.

Vzpomíná na to, jak jí Eli měnil domovní zámek potom, když jí Karl opustil s Brandi, a potom, co jí Mike opustil po autonehodě. Rozrušenou ze ztráty Mika Eli Susan uklidní tím, že jí řekne, že ačkoliv má s láskou jen chabé zkušenosti, vzhlíží k Susan proto, jak se po každém nezdaru s mužem, opět postaví na nohy a jde dál. Poté si Susan vzpomene na den, kdy Eli zemřel, předtím než začal pracovat na její střeše. Eli přišel s náhrasním párem klíčů pro Jacksona.

252

Susan mu vyzradí, že se s Jacksonem právě rozešla, ale i přes to, že je velmi klidná. Eli jí řekne, že toto je jeho polsední den údržbáře, a že zítřkem odchází do důchodu, takže střecha bude jeho úplně poslední práce. Susan běží do obchodu koupit láhev vína, aby si mohli připít na jeho odhcod do důchodu. Když se Susan vrátí, Eli zemřel.

Je to to víno, které právě Susan pije a povznese sklenici, aby uctila Eliho památku.

Na Eliho pohřbu na něj vzpomíná i Mary Alice. Vzpomíná na to, když Elie jedonho dne uviděla. To ještě neměl stálou práci. Přistoupil k ní a představil se. I když mu

Mary Alice říká, že pro něj bohužel žádnou práci nemá, brzy si to rozmyslí, když zahlédne, jaké Eli nosí děravé boty a napadne ji, že asi prochází špatnými časy, a tak ho požádá, jestli by jí nespravil rozbitou vázu. Eli ocení její zájem, s pokorou odmítá, ale Mary Alice je vytrvalá.

O pár let později, to když už má Eli díky Mary Alice stálou práci, protože ho doporučila i svým sousedům, přichází Eli do Maryina domu. I přes to, že se snaží to utajit, očividně ji něco trápí. Eliovi nabídne vázu, kterou jí před lety opravil. Eli s díky přijímá a odchází. I když se obává, co se děje, myslí si, že je nejlepší ji nechat samotnou.

Mary Alice si přečetla jednu z vyděračských zpráv a ještě téže den se zastřelila.

Když přijela záchranka, scházejí se sousedé okolo jejího domu, včetně Marthy Huberové (vyděračky) a povídají si o její sebevraždě. Eli to všechno pozoruje z dálky a vyčítá si, že nepoznal nic, co by vedlo k tomu, že se chce Mary Alice zabít. Od tohoto dne se Eli rozhodl pomáhat lidem nejen opravovat jejich rozbité věci, ale také jejich rozbité životy tak moc, jak bude moct. Na pohřbu se lidé shromažďují okolo jeho rakve, ale ještě než je puštěna do země, upraví Bree kytici, která je na ní položená, aby měla jistotu, že po tom, co Eli pro ně spravil, vše, co mohl, spraví také něco ona pro něj.

Eli Scruggs seděl skoro hodinu ve svém voze, zdrcený z toho, že neudělal nic pro mou záchranu. Pak tiše slíbil bohu – od tohoto okamžiku bude pomáhat lidem, jak jen bude moci. Pomáhat jim spravit jejich životy. A do konce svého života to dělal. A někde, na místě určeném těm nejlepším z nás se Eli Scruggs usmál a řekl „děkuji“.

145

Pro zoufalemanzelky.com připravila –Monyczka–
» Nahlásit chybu | 4 757 zobrazení


Kontakty | Redakce | Výměna ikonek (odkazů) | Často kladené otázky | Reklama

Zoufalé manželky online

Zoufalé manželky

Desperate housewives

Zúfalé manželky

Zoufalé manželky online


Seriál Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Zoufalé manželky (Desperate Housewives, Zúfalé manželky) je americký komediální seriál společnosti ABC. V roce 2005 a 2006 Zoufalé manželky vyhrály Zlaté glóby. Seriál Zoufalé manželky se odehrává v ulici Wisteria Lane, na předměstí fiktivního amerického města Fairview v Eagle State.

Co dalšího najdete na našich stránkách:

Zoufalé manželky online, Zoufalé manželky online 4. série, Zoufalé manželky online 5. série

Online, on-line - Zoufalé manželky ke shlédnutí, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Titulky - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Download - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Stáhnout - Zoufalé manželky ke stažení, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Série 1, 2, 3, 4, 5 - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželkyTOPlist