Oblečky pro psy | Dárky k narozeninám | Exim Tours 2012 | Tvorba www stránek | SEO | Dárky pro muže | Česko Slovensko má Talent online | Master Chef | dárky k Vánocům

19.díl – Look into their eyes

Společenské šaty


Desperate housewives Season 5 Epizode 19

LOOK INTO THEIR EYES AND YOU SEE WHAT THEY KNOW

Tehdy v noci jsem řídila auto… A co myslíte, že se stalo? Narazila jsem do zdroje elektrického vedení. A potom, aby byla moje nehoda ještě víc ponižující, jsem byla zasažena proudem. Co na to říct? Byl to jeden z těch dnů. Všichni sousedi slyšeli, že se venku něco stalo, takže rychle opustili svoje burrito z mikrovlnky, lahvičky jejich drahého krému a jejich duchaplný film na jedno zkouknutí a vyběhli ven celí žhaví, by viděli, co to bylo za rámus. Ale potom, co viděli, že jsem to byla já, tak se stala divná věc. Na chvíli se nikdo nepohnul ani nic neřekl. Jenom zírali a pak náhlé strnutí povolilo. Ano, každý si najednou začal dělat starosti, což bylo dojemné, ale totálně stupidní. Chvíli před příjezdem ambulance, jsem slyšela někoho šeptat: „Neboj se Edie, z toho se dostaneš.“ Susan Mayer–opět špatně. O dvě sekundy později se to stalo. Před všemi mými sousedy, kteří mě obklopovali, jsem naposled vydechla. Dobrá zpráva? Zemřela jsem, jako jsem žila – jako střed pozornosti.

Dva dny po mé smrti požádal můj manžel sousedky, aby mu udělaly laskavost. Z jejich tváří bylo jasně poznat, že to nebylo něco, co by chtěly udělat. Ale nakonec souhlasily, že to i přesto udělají. Takže následujícího dne se nahromadily do auta s dvěma termoskami s kávou, košem plných dobrot, a urnou zaplněnou- mnou.

Epizoda začíná, když Edie vypráví o svých posledních momentech. Vysvětluje, jak všichni sousedé slyšeli náraz a spěchali ven, aby zjistili, co se děje. Když viděli, že to je Edie, nikdo se ani nehnul a neudělal nic, jenže se rychle vzpamatovali a všichni jíutíkali na pomoc. Než přijela záchranka, šeptala Susan Edie do ucha, že bude v pořádku a že to zvládne, ale o pár vteřin později Edie umírá všemi obklopena.

Dave požádá manželky a Karen, aby tu zprávu oznámily Ediinému synovi Travisovi a daly mu popel. Po cestě ženy vzpomínají na chvíle, kdy jim Edie pomohla. Susanina vzpomínka je o prvním shledání s Edie a o tom, jak jí Edie řekla, že má Karl poměr se svou sekretářkou.016

Lynette vzpomíná na časy, kdy s ní jela Edie na chemoterapii. Zavezla ji předtím do blízké hospůdky a řekla Lynette, ať si dá panáka tequily. Edie Lynette vykládala, že je to nejsilnější osoba, jakou zná a že musí proti rakovině začít bojovat. Edie poté Lynette stále připomínala, že to tequila ji vyléčila.

Jakmile jely za Travisem, praskla jim pneumatika, a když ji Karen vyměňovala, Bree jim řekla, že Edie žila poblíž, i potom, co se odstěhovala z Wisteria Lane. Bree šla poprvé navštívit Orsona ve vězení, ale nemohla se přemoct jít dovnitř, protože vězení nenáviděla. Bree se od ochranky dozvěděla, že Edie za Orsonem jezdí skoro každý týden. Bree šla do nového domu Edie a ptala se jí na její úmysly. Edie se ale zeptala Bree, proč ona za Orsonem nechodí. Připomněla jí, že Orson je ve vězení kvůli ní a že jí musí velmi milovat, tak Edie tedy není jasné, proč se Bree sakra nezvedne a nejede za ním aspoň jednou za měsíc. Řekne jí, že si myslí, že by Orson mohl mít lepší ženu a ukáže jí dveře. 032

Ženy začnou přemýšlet, jestli Edie vůbec někdy o smrti uvažovala. Gaby jim řekne, že ano a začne vzpomínat na noc, kdy se rozešla s Carlosem a byly s Edie venku. Šly do baru nezadaných a začaly přátelsky soutěžit o to, komu muži koupí více drinků. Poté co Gaby vyhrála, Edie ji nechala v baru a Gaby ji našla na houpačce v parku. Edie jí řekne, že její mládí rychle pomíjí a že ví, že se padesátky nedožije. Hlas v její hlavě jí říká, ať žije dnes naplno, že už žádné zítra být nemusí. Gaby Edie slíbí, že od teď se za padesát let opět sejdou a pořád budou mít muže, který jim koupí drink, a budou z nich nejvíce sexy staré dámy.

Když se dostanou do Travisova pokoje, Lynette ho posadí a řekne mu, že maminka měla vážnou nehodu a zemřela. Jsou překvapené, když jim Travis odpoví, že je mu dobře. Chtějí mu navrhnout, aby nějaký čas nechodil do školy a smířil se s tím, ale on řekne, že Edie tu pro něj nikdy nebyla a že byla špatný rodič, protože se ho vzdala a odložila ho. Karen ho násilím posadí a začne vyprávět svou vzpomínku na Edie, když přišla na za Karen na výročí úmrtí Kareniného syna. Edie jí řekla, že ví, jaké to je přijít o dítě, protože ona to své svěřila do péče svému bývalému manželovi, což Karen rozčílí.

Edie jí vysvětluje, že aby měl Travis normální slušný život, potřebuje být od ní, ale že ho pořád miluje.Když už skoro odcházejí, Travis jim poděkuje, že za ním tak daleko přijely, až mu skoro zapomněly předat popel. Travis jim ale říká, ať si ho nechají, protože to ony byly její nejlepší kamarádky a že budou určitě vědět o dobrém místě, kde ho rozpráší. Každá žena měla svou nádobu s popelem a rozprášily ho tam, kde to Edie znala. Rozprášily ho na chodník, po kterém chodila, pod strom, který jí stínil, na růže, které milovala a vedle plotu, u kterého tak ráda drbala.

A tohle je příběh, jak se Wisteria Lane stala místem mého posledního odpočinku. Můj popel byl rozprostřen po trávě, po které jsem kdysi chodila, pod stromy, které mi kdysi daly stín. Na květy růží, které jsem kdysi obdivovala. A vedle plotu, u kterého jsem vždy pomlouvala. A po tom, co mé přítelkyně dokončily své sbohem, přišel vítr, který vyzdvihl to, co po mně zbylo do vzduchu. Jak jsem se dívala seshora na svět, nechala jsem se unášet od bílých plotů a aut na příjezdové cestě, hrnků na kávu a vysavačů. Opustila jsem všechny tyhle věci, které jsou tak obyčejné, ale když je dáte dohromady, ony jsou život. Život, který byl opravdu jediný svého druhu. Něco vám povím…Není těžké zemřít, když víte, že jste žili…A já žila. Oh, jak já jsem žila.

022

Pro zoufalemanzelky.com připravila –Monyczka–
» Nahlásit chybu | 5 152 zobrazení


Kontakty | Redakce | Výměna ikonek (odkazů) | Často kladené otázky | Reklama

Zoufalé manželky online

Zoufalé manželky

Desperate housewives

Zúfalé manželky

Zoufalé manželky online


Seriál Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Zoufalé manželky (Desperate Housewives, Zúfalé manželky) je americký komediální seriál společnosti ABC. V roce 2005 a 2006 Zoufalé manželky vyhrály Zlaté glóby. Seriál Zoufalé manželky se odehrává v ulici Wisteria Lane, na předměstí fiktivního amerického města Fairview v Eagle State.

Co dalšího najdete na našich stránkách:

Zoufalé manželky online, Zoufalé manželky online 4. série, Zoufalé manželky online 5. série

Online, on-line - Zoufalé manželky ke shlédnutí, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Titulky - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Download - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Stáhnout - Zoufalé manželky ke stažení, Desperate Housewives, Zúfalé manželky

Série 1, 2, 3, 4, 5 - Zoufalé manželky, Desperate Housewives, Zúfalé manželkyTOPlist